home

Brams Maciej Łazar

Karkoszów 16
66-435 Krzeszyce
województwo Lubuskie

(trasa 22 Skwierzyna-Kostrzyn)

+48 504 434 684
www.brams.com.pl
pies jaki powinien być
There are no translations available.

Podstawą do pracy jest odpowiednio wyszkolony pies. Tu nie ma możliwości, że "coś pójdzie nie tak". Dlatego też, posłuszeństwo psa w stosunku do Przewodnika i jego uległość oraz akceptacja działań ze strony Pacjenta - niekiedy są to reakcje gwałtowne i bolesne dla psa; nie mogą powodować reakcji obronnej u psa.

Generalnie to, jaka rasa nadaje się do Dogoterapii / Kynoterapii, możecie Państwo sami ocenić. Jeżeli wiecie, że wyżły są psami do pracy na polowaniach, znaczy, że poddają się szkoleniu, nie są agresywne na ludzi i zwierzęta, karnie wracają na wołanie. Jeżeli słyszeliście Państwo o owczarku kaukaskim, jako o rasie wybitnie do stróżowania na terenie, to raczej z małej, puchatek kulki, którą trzymacie w dłoniach, nie zrobicie przyjaciela ludzi. A jeśli widzicie na codzień kilka jasnych labradorów, dla których od Właściciela ważniejszy jest ptak, kot, czy piłka tocząca się gdzieś obok... taki pies raczej nie usiedzi długo w miejscu poddając się jednostajnemu dotykowi dziecka.. ale cóż-  wybór należy do Państwa ;-)

Jaką rasę wybrać....? Trudno mi  udzielić odpowiedzi... Pewno taką, która zapewni bezpieczeństwo Pacjentowi, lub tylko Państwa dziecku, i taka, jaka się Państwu podoba. Czasami rasa, którą wybieramy do terapii jest ładna - beagle, syberian husky itp, ale może być bardzo ciężko ją czegoś nauczyć.