home

Brams Maciej Łazar

Karkoszów 16
66-435 Krzeszyce
województwo Lubuskie

(trasa 22 Skwierzyna-Kostrzyn)

+48 504 434 684
www.brams.com.pl
nasze psy

Bezpieczeństwo dziecka / osoby niepełnosprawnej - to podstawa w terapii przy udziale psa.

Zaczynając naszą pracę w Dogoterapii / Kynoterapii szukaliśmy rasy bezpiecznej dla dziecka, podatnej na  komendy, bez agresji na psy lub zwierzynę dziką. Szukaliśmy psa, który po szkoleniu na posłuszeństwo i  odpowiednim przygotowaniu, będzie pracował z różnymi Pacjentami, w różnych miejscach w różnym  otoczeniu.  Przy wyborze właściwego szczeniaka pomagało mi doświadczenie kilku lat szkolenia psów i ich  przygotowywaniem do testów i wystaw.

Od początku były wychowywane wśród dużej gromady, często obcych psów - z racji prowadzenia Hotelu,  mamy zawsze dużą rotację,  kontakt z dziećmi od początku miały na pokazach i festynach, na które je  zabieraliśmy do towarzystwa, a na których brały czynny udział nasze psy pokazowe. Smakołyki lub  jakiekolwiek jedzenie nauczyły się brać bardzo delikatnie, od młodego wieku robiliśmy im "niespodzianki"  aby jak najlepiej je przygotować do kontaktu i pracy z małymi ludzikami. Odwiedzaliśmy osoby chore i  niepełnosprawne, i każda z nich bez obaw głaskała i tarmosiła nasze psiaki.

Swój pierwszy egzamin na psa terapeutycznego zdały ponad dwa lata temu, i do tej pory odwiedzają szkoły i przedszkola – zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych.
Coroczne sprawdzenie umiejętności psa i ostatnie zdane przez nich egzaminy z najwyższymi wynikami określają ich profesjonalne wyszkolenie i posiadane kwalifikacje do pracy przy „trudnych przypadkach.