home

Brams Maciej Łazar

Karkoszów 16
66-435 Krzeszyce
województwo Lubuskie

(trasa 22 Skwierzyna-Kostrzyn)

+48 504 434 684
www.brams.com.pl
wybór rasy

Zaczynając naszą pracę w Dogoterapii / Kynoterapii szukaliśmy rasy bezpiecznej dla dziecka, podatnej na komendy, bez agresji na psy lub zwierzynę dziką. Szukaliśmy psa, który po szkoleniu na posłuszeństwo i odpowiednim przygotowaniu, będzie pracował z różnymi Pacjentami, w różnych miejscach w różnym otoczeniu.  Przy wyborze właściwego szczeniaka pomagało mi doświadczenie kilku lat szkolenia psów i ich przygotowywaniem do testów i wystaw.

Mówiąc jednak o psie terapeutycznym, mam za każdym razem na myśli psa świadomie wybranego z miotu, z wybranej hodowli, nauczonego podstawowego posłuszeństwa oraz przygotowanego do pracy z Pacjentem.

Cena szczeniaka z rodowodem to ok 1000 - 4500. Wszystko zależy od rasy. Niekiedy w hodowli rodzi się szczenię "niewystawowe". Ma ono normalnie metrykę, ale nie może być pokazywane na Wystawach Psów Rasowych. Cena takiego szczeniaka jest z reguły o połowę niższa, i w tym wypadku  zależy hodowcy, żeby taki pies znalazł "dobry dom". Czasami pies ma np. dwoje oczu w dwóch różnych kolorach - dodatkowa "zaleta" przy psie do pracy z dziećmi ;-)