home

Brams Maciej Łazar

Karkoszów 16
66-435 Krzeszyce
województwo Lubuskie

(trasa 22 Skwierzyna-Kostrzyn)

+48 504 434 684
www.brams.com.pl
pies jaki powinien być

Podstawą do pracy jest odpowiednio wyszkolony pies. Tu nie ma możliwości, że "coś pójdzie nie tak". Dlatego też, posłuszeństwo psa w stosunku do Przewodnika i jego uległość oraz akceptacja działań ze strony Pacjenta - niekiedy są to reakcje gwałtowne i bolesne dla psa; nie mogą powodować reakcji obronnej u psa.

Generalnie to, jaka rasa nadaje się do Dogoterapii / Kynoterapii, możecie Państwo sami ocenić. Jeżeli wiecie, że wyżły są psami do pracy na polowaniach, znaczy, że poddają się szkoleniu, nie są agresywne na ludzi i zwierzęta, karnie wracają na wołanie. Jeżeli słyszeliście Państwo o owczarku kaukaskim, jako o rasie wybitnie do stróżowania na terenie, to raczej z małej, puchatek kulki, którą trzymacie w dłoniach, nie zrobicie przyjaciela ludzi. A jeśli widzicie na codzień kilka jasnych labradorów, dla których od Właściciela ważniejszy jest ptak, kot, czy piłka tocząca się gdzieś obok... taki pies raczej nie usiedzi długo w miejscu poddając się jednostajnemu dotykowi dziecka.. ale cóż-  wybór należy do Państwa ;-)

Jaką rasę wybrać....? Trudno mi  udzielić odpowiedzi... Pewno taką, która zapewni bezpieczeństwo Pacjentowi, lub tylko Państwa dziecku, i taka, jaka się Państwu podoba. Czasami rasa, którą wybieramy do terapii jest ładna - beagle, syberian husky itp, ale może być bardzo ciężko ją czegoś nauczyć.