home

Brams Maciej Łazar

Karkoszów 16
66-435 Krzeszyce
województwo Lubuskie

(trasa 22 Skwierzyna-Kostrzyn)

+48 504 434 684
www.brams.com.pl
Hodowla

Duży Szwajcarski Pies Pasterski - rasa zdrowa, bez skłonności do ucieczek i agresji na zwierzęta i ludzi, odporna na warunki zewnętrzne, – według nas, po kilkuletniej obserwacji różnych psów różnych ras na wystawach i w „pracy”, zadecydowała o tym wyborze..

Planowaliśmy mieszkając na wsi, kupić psy, które będą stróżowały na posesji, ale które będą poddawały  się szkoleniu tak, aby można je było nauczyć podstawowych komend. Później  zainteresowała nas pomoc  innym - i tak weszliśmy na ścieżkę dogoterapii / kynoterapii. Okazało się, że nasze psy (pies + suka) bardzo  dobrze radzą sobie w szkoleniu na PT i na testach psychicznych, więc przygotowałem je do egzaminu na  psa terapeutycznego, który przeszły bez problemu.

Pracujemy z nimi od początku 2008 roku; z dziećmi, przy innych psach, w różnych warunkach. W porównaniu do pracujących obok labradorów, wyżłów lub beagli – są oazą spokoju. Tam, gdzie labrador wyrywa się za toczącą się piłeczką, szwajcary pod dotykiem (dziecka) stają nieruchomo..

Biorąc pod uwagę ich doskonałe zdrowie, psychikę, eksterier i wyniki na wystawach zdecydowaliśmy się zarejestrować hodowlę w Związku Kynologicznym w Polsce pod przydomkiem "Lubuski Opiekun". Z pierwszego miotu zostawiliśmy sobie dwie suczki - Amber i Ambrozję, które również szkolone są na psy terapeutyczne.